Category:Valentina Igoshina

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Čeština: Valentina Igošina (rusky Валентина Игошина, v anglickém přepise Valentina Igoshina, nar. 4. listopadu 1978 Brjansk) je ruská klasická klavíristka. Studovala u své matky, poté v Moskvě. Získala ocenění v řadě klavírních soutěží; již jako čtrnáctiletá vyhrála roku 1993 první cenu v Klavírní soutěži Artura Rubinsteina v polské Bydhošti a v roce 1997 jako osmnáctiletá získala první cenu a zvláštní ocenění v Rachmaninovově mezinárodní klavírní soutěži. Žije v Moskvě a Paříži a kromě koncertů se věnuje i klavírní pedagogice. Nahrává u značky Warner Classics International, je známa především jako interpretka Chopina.
English: Valentina Igoshina (b. 4 November 1978, Bryansk, Bryansk Oblast, Russian SFSR) is a Russian classical pianist.
Français : Valentina Igoshina, née à Briansk le , est une pianiste russe. Elle est diplômée du Conservatoire Tchaïkovski de Moscou, où elle a été l’élève de Larissa Dedova et de Sergueï Dorensky.
Italiano: Valentina Igoshina ha iniziato a suonare il pianoforte all'età di quattro anni, e ha avuto sua madre come prima insegnante.
Polski: Walentina Jewgiejewna Igoszyna, ros. Валентина Евгеньевна Игошина (ur. 4 listopada 1978 w Briańsku), rosyjska pianistka klasyczna.
Português: Valentina Igoshina (nascida no dia 4 de novembro de 1978, em Bryansk, Oblast de Bryansk, Rússia) é uma pianista clássica russa.
Русский: Валентина Игошина (4 ноября 1978, Брянск, Брянская область РСФСР) — русская пианистка, лауреат международных конкурсов, ассистент кафедры специального фортепиано Московской Государственной Консерватории им. Чайковского.

Media in category "Valentina Igoshina"

The following 2 files are in this category, out of 2 total.