Commons:Picture of the Year/2011/Eligibility/pl

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
  Picture of the Year
    The Sixth Annual Wikimedia Commons POTY Contest
Not voting.svg Thanks for your participation! The 2011 winners have been announced!

Where to? I want to vote · I want to join the committee · I need help

Introduction & dates · Voting · Round 1: Galleries · Round 2: Finalists · Results

Preparation · Translations · Discussion · Organising committee · Issues / Help · FAQ 


Czy jesteś uprawniony do głosowania? Kliknij, by sprawdzić.

Kto może głosować

By być uprawnionym do wzięcia udziału w głosowaniu, należy posiadać konto założone przed 1 kwietnia 2012 0:00:00 (UTC) oraz mieć więcej niż 75 edycji wykonanych przed 1 kwietnia 2012 0:00:00 (UTC), w którymkolwiek z aktywnych projektów Wikimedia.

Użytkownicy mogą głosować wyłącznie z konta spełniającego powyższe kryteria na Commons, albo w którymkolwiek innym z projektów Wikimedia. Aby skorzystać z konta utworzonego w innym projekcie, musi ono być przyłączone do konta użytkownika Commons poprzez mechanizm SUL.

Każdy użytkownik jest uprawniony do głosowania tylko z jednego konta, nawet jeżeli posiada więcej niż jedno konto spełniające warunki opisane wyżej.

Uwagi
  • Głosy oddane przez anonimowych użytkowników nie będą brane pod uwagę.
  • Każdy użytkownik jest uprawniony do głosowania tylko z jednego konta, nawet jeżeli posiada więcej niż jedno konto spełniające warunki opisane wyżej.
  • Dodatkowe głosy oddane przez tego samego użytkownika z więcej niż jednego konta, nie będą się liczyły.
  • Za ważne uznane zostaną wyłącznie głosy oddane przez użytkowników, którzy spełniają wyżej opisane kryteria, co zostanie sprawdzone przy pomocy narzędzia AccountEligibility.

Przebieg konkursu

Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch rundach:

1. runda
  • W pierwszej rundzie konkursu można oddawać głosy na wszystkie grafiki wyróżnione w roku 2011 jako grafiki na medal.
2. runda (finałowa)
  • Do drugiej rundy przechodzą 32 grafiki ze wszystkich kategorii, które w pierwszej rundzie zebrały największą ilość głosów.
  • Jeżeli w którejś z kategorii żadna grafika nie znajdzie się w grupie 32 prac z największą ilością głosów, by zapewnić różnorodność tematyczną, grafika z największą ilością głosów w tej kategorii zostanie dołączona do zbioru finałowego. W takim wypadku w rundzie finałowej znajdzie się więcej niż 32 grafiki.
Uwagi
  • Grafika, która zbierze największą ilość głosów w rundzie finałowej, zostanie ogłoszona grafiką roku (Picture of the Year). Spośród grafik finałowych zostaną również odznaczone grafiki, które zajęły drugie i trzecie miejsce.
  • Żadna grafika nie może zostać wykluczona z konkursu bez szczegółowej i merytorycznej dyskusji, o ile nie została ona usunięta zgodnie z zasadami projektu. Po rozpoczęciu rundy żadna grafika nie będzie dołączona do zbioru grafik konkursowych, nawet gdyby któraś z grafik z tego zbioru została usunięta.

Jak głosować

Wejdź na stronę galerii bieżącej rundy (link znajduje się w nagłówku strony) i przyjrzyj się dokładnie wszystkim znajdującym się tam grafikom. W pierwszej rundzie są one podzielone na odpowiednie kategorie związane z ich tematem. Wybierz grafikę, na którą chcesz oddać swój głos i kliknij przycisk „Głosuj”, znajdujący się pod tą grafiką.

Głos będzie zapisany automatycznie. Możesz to sprawdzić w swoim wkładzie. W przypadku wystąpienia problemów w funkcjonowaniu narzędzia obsługującego głosowanie, prosimy o zapoznanie się z odpowiedziami zamieszczonymi na stronie FAQ. Jeżeli nie znajdziesz tam informacji pomocnych w rozwiązaniu problemu, zgłoś go na stronie raportowania błędów.
Jeżeli mechanizm automatycznego głosowania nie działa poprawnie, możesz oddać swój głos poprzez wstawienie następującego kodu: # [[User:{{subst:REVISIONUSER}}|]] w nowej linii, pod głosami innych użytkowników.

Zasady głosowania

1. runda - głosowanie wielokrotne
Każdy uprawniony użytkownik może zagłosować na więcej niż jedną grafikę.
Na każdą grafikę można oddać tylko jeden głos.
2. runda - jeden głos
Każdy uprawniony użytkownik może zagłosować na tylko jedną wybraną grafikę.
Jeżeli głosujący odda więcej niż jeden głos, liczył będzie się tylko głos oddany jako ostatni.