User talk:Ejdzej/Archive 2006

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

UWAGA[edit]

Próbowałem zdobyć licencję na te grafiki, ale nikt nie zgłaszał do nich pretensji i na pewno nie będzie tego robił. Zgadzam się, że zdjęcia ze strony parafii w Rzezawie [1] mogą naruszać prawo autorskie, lecz do innych nikt nie zdgłasza pretensji. Mogą jednak naruszać zasady i jeśli jest taka konieczność tousuń je.

Spróbuję jeszcze raz zdobyć licencję, aby wszystko było zgodnie z prawem. Mam nadzieję, że mi się uda. Matio 16:25, 4 June 2006 (UTC)

Plik Image:Konie w Borku ma prawidłową licencję i proszę o jego nie kasowanie (być może zrobiłęm jakiś bład przy załadowaniu i dlatego grafika została skasowana).

skany[edit]

nie wszystkie grafiki są moje. Niektóre pochodzą z materiałów udostępionych w gminie. Z tego co wiem (a chyba się nie mylę) nie naruszają praw autorskich. Matio 17:56, 21 April 2006 (UTC)

Skanowane są:
 • Zabytkowy dom Rzezawa.jpg
 • Zabytkowy dom Jodłówka1.jpg
 • Konie w Borku.jpg
 • Kościół w Okulicach1.jpg
 • Kościół w Rzezawie2.jpg
 • Pomnik Jan Pawel II Okulice1.jpg
 • Sianokosy Ostrów Królewski.jpg

Dzięki za pomoc. Postaram się poprawić ich (grafik) jakość.

łobrazki[edit]

Conamniej dwie z grafik tego kolesia wyglądały na kradzione.

Poodlinkowywałem i skasowałem - fakt, że może trochę za szybko, ale 1. teraz za późno, 2. nie wiedziałem, że jest postępowanie w toku :(

Pozdrawiam --WarX 19:41, 19 April 2006 (UTC)

Re: Image on Russian Wiki[edit]

In your spare moment, please handle: ru:Изображение:Balmoral Castle.jpg: we have another image with identical name Image:Balmoral Castle.jpg. Thanks! A.J. 10:18, 24 April 2006 (UTC)

But what is the problem with it? Do I need to ask uploader to reupload it under different name? --EugeneZelenko 14:46, 24 April 2006 (UTC)

Admin[edit]

You are now an admin here on the Commons. Congratulations! User:dbenbenn 13:53, 30 April 2006 (UTC)

Mushroom photos and other Zp problems[edit]

Please do not upload to Commons images uploaded to cs.wiki by user Zp. This user is under suspicion of massive copyright violation, additionaly I recieved the letter today from admin of "the mushroom" web with complaint to violation. So it is reasonable to doubt about "attribution" licence. --Zirland 20:30, 4 May 2006 (UTC)

Self licensed[edit]

Hi, why did you change this license? {{Cc-by-sa-2.5}} is OK too, so I reverted your edit. -- aka 12:51, 15 May 2006 (UTC)

Melissa Dettwiller Gallery[edit]

Hi,

This page on en.wiki, composed entirely of images, has been deleted persuant to its AfD. You requested notification when this was completed. Please feel free to expunge the images at your leisure. Best wishes, Xoloz 19:36, 19 May 2006 (UTC)

RFA thanks[edit]

Thank you for your support on my recent successful request for administratorship! howcheng {chat} 15:58, 2 June 2006 (UTC)

licencja[edit]

Jak zmienić licencję w pliku [2] bez ponownego załadowywania grafiki? Matio 14:50, 3 June 2006 (UTC)

A new tool to help with deletions: FYI[edit]

it's called "Bad Old Ones". See e.g. [3]. I created a template, {{delete assist}} which should be put on subcats of 'Unknown'. I just put it on the month-level ones, if you want to put it on day-level ones you're welcome to. It will just automatically create the link to Bad Old Ones for that category.

It's good if you want to delete "easy" cases that aren't being used anywhere. :) There's also a 'safe delete' option which creates a backup copy on the toolserver. However Brion is working on undeletion of images at the moment and it might be fixed permanently very soon!

cheers, pfctdayelise (translate?) 10:51, 15 June 2006 (UTC)

Prawa autorskie[edit]

Dziękuję za wszystkie uwagi i zaraz zabieram się do poprawiania. Pozdrawiam. Pjahr 11:52, 19 June 2006 (UTC)

Image:PZSzach.gif[edit]

Zakwestionowałeś legalność tego pliku. Można wiedzieć, dlaczego, skoro logo PZPN Image:PZPN.gif na commons jest od ponad pół roku i nikt nie zgłasza zastrzeżeń? Zgoda, to nie jest symbol rządowy, ale może wystarczy tylko zmienić opis licencji? Pozdrawiam. Pjahr 15:53, 19 June 2006 (UTC)

Nie wnikam na jakiej podstawie uważasz logo związku sportowego za zastrzeżony znak, bo za krótko tutaj przebywam. A jeśli zrobię np. zdjęcie biuletynu turniejowego z logo PZSzach, to też zakwestionujesz? Albo zdjęcie jakiegoś pisma PZSzach z listownikiem również z logo? Albo np. zdjęcie sali gier, w tle z szyldem "jakiś tam turniej" i również logo będzie widoczne - to także usuniesz? Pytam, bo nie chcę potem przeżywać niepotrzebnego stresu :) Pozdrawiam. Pjahr 21:39, 19 June 2006 (UTC)

Source or license missing[edit]

Braki uzupełniłem, reszta została zaznaczona do usunięcia. Mogę chyba zniknąć z Twojej strony użytkownika "Source or license missing"? Pozdrawiam. --Pjahr 10:21, 22 June 2006 (UTC)

Jan Wróblewski[edit]

Straszny jesteś (to jest rzecz jasna pochwała) :). Rzeczywiście oba zdjęcia są z roku 2005, zadzwoniłem do brata i się upewniłem. Mam nadzieję, że jesteś taki drobiazgowy w stosunku do wszyskich userów (jeśli tak, to oczywiście super :) ). Pozdrawiam. Pjahr 19:38, 23 June 2006 (UTC)

Herb Konstancin-Jeziorna[edit]

Zrobione. Zobacz tutaj: Image:POL Konstancin-Jeziorna COA.svg. Pozdrawiam --Poznaniak 08:16, 26 June 2006 (UTC)

Copyvio[edit]

Kuknij na wkład tego usera proszę http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:Contributions/Miltrz . Szabloniki już wstawiłam i do obu grafik i do dyskusji. Pozdr., Maire 09:52, 27 June 2006 (UTC)

Sado[edit]

ok ale zrobie to wiczorem bo teraz lece, pozdrawiam--DingirXul 12:08, 3 July 2006 (UTC)

Commons-l subscription[edit]

Hello Ejdzej/Archive 2006,

as per Commons talk:Administrators, I am asking all admins to subscribe to commons-l, a mailing list for Wikimedia Commons policy and project discussion. Since many admins are only on Commons infrequently, this is a good way to alert people about important happenings. The mailing list is nominally multilingual, but predominantly English.

If you are already subscribed to commons-l, I apologize for bothering you, and you are free to ignore this message. If you don't want to use your regular e-mail account, feel free to leave me a message, and I can send you a GMail invite. Traffic on the mailing list is relatively low, and we do not expect admins to read all messages to the list, but it would be nice if you could check on it at least every few weeks. Thanks for your time,--Eloquence 22:51, 4 July 2006 (UTC)

Trzęsacz[edit]

15-31 lipca byłem w Pobierowie i w tym czasie zjeździłem całą okolicę na rowerze. W Trzęsaczu byłem w tym czasie kilka razy. Lzur 08:03, 3 August 2006 (UTC)

Question[edit]

Why did you change this license? --Gmaxwell 14:57, 17 August 2006 (UTC)

Image Tagging Image:General petain.jpg[edit]

The image was scanned directly out of the listed source. But I thought that image had been deleted long ago. Feel free to dispose of it. — RJHall 19:31, 17 August 2006 (UTC)

Castro image[edit]

I wasn't sure if that image was allowed in commons and I talked to Zscout370 earlier in the month and he wasn't sure if that image was allowed nither. I emailed the author of the image to check if he can release it to an more free licence, if he does can you undelete. As for the other flicker images I'll learn. Thanks. Jaranda wat's sup 04:58, 19 August 2006 (UTC)

Ok I got contact, he changed another one of his images http://www.flickr.com/photos/marcelo_montecino/9609361/ to cc. Thanks Jaranda wat's sup 17:28, 19 August 2006 (UTC)

Thx[edit]

Dzieki ze mi to dales a tak pozatym to jest bardzo zle ze nie mozna na polskiej wikipedi robic tego samego co na angielskiej. Artek91 17:21 21 August 2006 (UTC)

K bede pisal nastepna wiadomosc a nie bede kasowal poprzedniej mojej wiadomosci, moj blad ale co do "Promotional" i linku do tego zdjecia to moglbym poszukac innego zdjecia na stronie oficjalnej (itp.) ale przyjzalem sie na stronie angielskiej wiki niektorym zdjecia z licencja "Promotional" ze maja wpisany adres strony ktora nie jest oficjalna strona danego zespolu ale np. maja wpisana notke ktora informuje ze to jest np:zdjecie promujace i to zdjecie nie jest usuwane, zdaza sie nawet ze zdjecie nie ma linku do strony oficjalnej ale jest notka ze zdjecie jest przeznaczone dla prasy. PS:Mam nadzieje ze mnie dobrze zrozumiesz i udzielisz mi odpowiedzi dlaczego ty mi piszesz ze trzeba wpisac glowna strone zespolu a na angielskich wersjach gdzieniegdzie nie jest to wpisywane. Artek91 17:09 22 August 2006 (UTC)

Aha k thx Artek91 15:03 23 August 2006 (UTC)

Stare pocztówki[edit]

Proszę wypowiedz się jeżeli możesz. User_talk:Ausir#Stare_poczt.C3.B3wki Jojo 08:15, 26 August 2006 (UTC)

A skąd się bieże magiczny rok 1935? Chodzi o 2005 (zakończony rok) - 70 lat? Pytam bo mam zdjęcia pochodzące najpóźniej z 1936 roku. Merlin 11:14, 18 October 2006 (UTC)

Image:Murdzia Piotr.jpg[edit]

Witam. Oczywiście, stare miało licencję, taką samą jak wszystkie ładowane przeze mnie nie moje zdjęcia (za zgodą autora, pisemną lub ustną). Myślałem, że upload polega na tym, iż ładuje się zdjęcie aktualniejsze, lepsze, ładniejsze. Dlatego nadpisałem kilka zdjęć, m.in. Klaudiusza Urbana, Mirosława Grabarczyka, być może kogoś jeszcze. Skoro stare zdjęcia nie są używane, to i tak zostaną usunięte, więc czy nie lepiej je po prostu nadpisać? P.S. Czy to poważne przewinienie? Pozdrawiam Pjahr 09:30, 31 August 2006 (UTC)

No to powstał mały bałagan. Jesli przywrócisz stare zdjęcia, zmień wówczas ich nazwę. Te, które są teraz, są aktualnie używane. Patrzę na kategorię Polskich szachistów i mogę stwierdzić, że oprócz zdjęcia P.Murdzi nadpisałem jeszcze zdjęcie K.Urbana. Muszę przyznać, że lepiej jest w ogóle nie bawić się w ładowanie zdjęć, bo więcej przy tym problemów, niż to jest warte... Pjahr 10:10, 31 August 2006 (UTC)

Source of Image:Adam Jerzy Czartoryski1.jpg[edit]

Any luck finding the source of Image:Adam Jerzy Czartoryski1.jpg? I'm trying to clear out the backlog of unsourced/unlicensed images. Angr 13:20, 1 September 2006 (UTC)

Admin news[edit]

Hello,

If you consent for statistics to be published about your actions as an administrator, please sign here: Commons:Administrator permission for statistics. (I expect that most people will not have a problem with it unless you are especially concerned with privacy.)

Also, please be aware that we now have a Commons:Administrators' noticeboard. Please put it on your watchlist, if you haven't already!

cheers, pfctdayelise (translate?) 05:33, 7 September 2006 (UTC)

Zdjęcia z aktualnych wydarzeń[edit]

Widzę, że przeglądasz ładowane na Commons pliki, więc mam do ciebie małą prośbę. Jeśli zauważysz zdjęcia lub inne materiały dotyczące aktualnych wydarzeń, daj znać reporterom Wikinews, na przykład na n:pl:Dyskusja Wikinews:Pliki multimedialne. --Derbeth talk 11:38, 11 September 2006 (UTC)

Undeletion[edit]

What is the procedure for getting an image undeleted? Anthony 23:10, 14 September 2006 (UTC)

Lubawka / Karkonoski PN / PN Gór Stołowych[edit]

Hi AJ, thanks for your messages. As far as the tagged images Image:Lubawka herb 01.jpg, Image:PN Gory Stolowe.gif, and Image:Logo KPN.gif are concerned, I thought them to be official Polish state emblems (a town's coat of arms, two national parks' logos) and thus to be belonging to the public domain. If I was wrong, delete them. If the licences are wrong, I will substitute them. In the latter case you – as the expert – would just have to tell me the name(s) of the correct licences. Best regards -- Savin 05:18, 15 September 2006 (UTC)


Invitation[edit]

Hi Ejdzej,

I saw your bird pix uploads and thought you may be interested in Commons:WikiProject Tree of Life

regards, and keep up the good work!

TeunSpaans 20:04, 16 September 2006 (UTC)

Image:Przysiega Kosciuszki.jpg[edit]

Hi, I restored this image you deleted with the reason "Not PD, author died in 1942". According to the source it was painted in 1911 which would make it PD-US, as well as PD in countries that where the copyright expires 50 years pma. On en-wiki, we have PD-art-life-50 for this case which we seem to be missing on Commons (I've brought this up at Commons talk:Copyright tags). Regards, howcheng {chat} 16:47, 18 September 2006 (UTC)

Admin news[edit]

Hello,

If you consent for statistics to be published about your actions as an administrator, please sign here: Commons:Administrator permission for statistics. (I expect that most people will not have a problem with it unless you are especially concerned with privacy.)

Also, please be aware that we now have a Commons:Administrators' noticeboard. Please put it on your watchlist, if you haven't already!

cheers, pfctdayelise (translate?) 05:33, 7 September 2006 (UTC) P.S.: Pardon if this is a repeat (bot debugging...)

Hi[edit]

Hello, I have provided sources for ALL my contributions here along with the authors where I can identify them. Unfortunately, not all the authors can be found. But usually those are very old images which clearly have no/expired copyrights. Please show some consideration, I beg you. I spent a lot of time carefully collecting those images for use in articles on the Napoleonic era. We are trying to build an encyclopedia here so let's be reasonable. Thank you --R.D.H. (Ghost In The Machine) 18:25, 20 September 2006 (UTC)--R.D.H. (Ghost In The Machine) 18:25, 20 September 2006 (UTC)

Problem[edit]

Hejka, jako że jesteś jednym z userów którzy wiem, że zajmują się licencjami itp., zerknij proszę na rozbieżność między Template:SejmCopyright a en:Template:Sejm. Wcześniej czy później przyczepi się do tego ktoś kto lubi kasować, więc lepiej zdecydujmy czy to fair use i przenosimy na en wiki, czy nie fair use i moze byc na Commons.--Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 23:39, 24 September 2006 (UTC)

Zdjęcie z 5. urodzin pl.wiki[edit]

Hey! IMHO ta fota nie jest zła bo Ty jesteś ostry :p WarX się podobało. Ale jak chcesz to to usunę... Lestat 15:55, 26 September 2006 (UTC)

Już usunąłem Lestat 15:58, 26 September 2006 (UTC)

Image:W samo poludnie 4 6 89-Tomasz Sarnecki.jpg[edit]

Doskonale powinieneś wiedzieć, że autor tego plakatu, Tomasz Sarnecki, udostępnił go wszystkim przed wyborami 4 czerwca 1989 na zasadach, które dziś nazwalibyśmy chyba licencją publiczną (albo GFDL lub CC-BY-SA), odstępując od majątkowych praw autorskich. Plakat mógł być powielany w dowolnych ilościach i w dowolnych miejscach umieszczany, upływ czasu tamtej decyzji autora przecież nie zmienił. Być może wpisana przeze mnie rok temu licencja niedokładnie oddaje to, na jakich prawach Sarnecki udostępnił swoją pracę, ale to nie obrazek jest do poprawienia, tylko ewentualnie licencja. Gdybym dziś tę ilustrację ładował, wpisałbymm CC-BY-SA zaznaczając autorstwo Sarneckiego, coś na kształt {CC-BY-SA-author|Sarnecki} (nie wiem jaki szablon akurat tu by pasował). Zechciej wycofać swoje zgłoszenie do likwidacji. Pozdrawiam Julo 13:15, 28 September 2006 (UTC)

 • Nie wiem gdzie to sprawdzić. Ja to po prostu pamiętam, aktywnie uczestnicząc w tamtych wyborach... Obawiam się, że starasz się czasem być świętszy od papieża. Julo 13:21, 28 September 2006 (UTC)
  • Kasuj więc, jeśli uważasz, że to rozumne z twojej strony. Ja jednak jestem pewien, że będzie to wbrew zamiarom autora, a także wbrew idei wiki.
   Nie wyobrażam sobie w tej chwili możliwości skontaktowania z tamtymi osobami, bo po wygranych wyborach poszli w posły, senatory i prezydenty i najpewniej mnie nie wszyscy nawet pamiętają. Nie wyobrażam sobie także, aby ktokolwiek dziś, po ponad siedemnastu latach, pamiętał to dokładnie, jakich słów użył Sarnecki, oddając do dyspozycji swoją pracę, czy powiedział na przykład "bierzcie, drukujcie, ale nie wolno wam tego przetwarzać" - nonsens! Przykładanie dzisiejszych kryteriów do tamtych czasów jest nieporozumieniem.
   Aby zamknąć temat, nie rozstając się przy tym ze zdrowym rozsądkiem proponuję, abyś zastąpił tamte szablony którymś z tych które sugerujesz - {{CopyrightedFreeUse}} lub {{CopyrightedFreeUseProvidedThat}} - i napisał, że autor dzieła udzielił tej licencji w publicznej wypowiedzi wobec członków Komitetu Obywatelskiego Solidarność, który wówczas był tą opozycyjną stroną wobec komunistów. Julo 13:50, 28 September 2006 (UTC)
   • PS. Nie wiem, czy logo SLD jest PD, ale jeśli jest - to możesz. Tylko po co? Warszawską "Syrenkę" też możesz odwrócić w drugą stronę i wkleić zamiast jej głowy swoje zdjęcie, nikt ci za to nic nie zrobi. Julo 13:50, 28 September 2006 (UTC)
    • Dałem tam swój głos. Dodam jeszcze do niego to, że na przykład nie sposób "udokumentowć" dziś tego, że podobny charakter mają np. rozpowszechniane w podziemiu w latach 80. nagrania Olbrychskiego, Szczepkowskiej i innych aktorów, albo wytwory anonimowych twórców z ośrodków internowania - takie jak np. nagrania muzyczne albo grafiki. Nota bene mam trochę takich grafik i chyba rzeczywiście najlepsze dla nich będzie {{CopyrightedFreeUse}}. Julo 14:15, 28 September 2006 (UTC)

W sprawie skasowania[edit]

Proszę o skasowanie 2 przesłanych przeze mnie stron: File:Kom Ombo.svg i File:Dahszur map.svg z powodu nieobecności zdjęć na stronach (niezgodność formatów zdjęć i nakładek na nie i stąd błąd). Z góry dziękuję Janmad 15:35, 1 October 2006 (UTC)

Hungarian money images[edit]

Okay, than what do you suggest to use? No copyrights are held for obsolate Hungarian money. There's a "Template:Money" template on English wikipedia, but it does not exist here, I don't know why. It would be nice to create a copyright tag template for money, there's only a few central banks which restrict the usage of these images (the few exceptions include Bank of England, Central Bank of Turkey).

If a banknote is older than 70, it doesn't mean that its designer is also older. And who's the copyright holder of a bill? Usually the emitting central bank, not the designer or the engraver. Which means that the copyright holder of the pengő banknotes issued in 1926 (i.e. the Hungarian National Bank) is still "alive". I think there should be a template rather for all money than only for Hungarian: On Ron Wise' paper money page banknotes are displayed from all over the world except for Bank of England and Central Bank of Turkey issues.

Kilinski[edit]

re:12:38, 15 September 2006 Ejdzej (Talk | contribs) deleted "Image:Kilinski.jpg" (Not PD, author died in 1942) - please copy the image to en-wikipedia, it's perfectly acceptable under fair use for several articles there.--Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 19:07, 5 October 2006 (UTC)

Pepper mill/chess queen[edit]

Thanks for the explanation! I was thinking it was some sort of symbol connected with marriages, like throwing rice. Best regards, MartinD 10:12, 6 October 2006 (UTC)

Samuel Zborowski[edit]

Portret rzeczywiście został wykonany w 1702, ale istnieje 99,9 % pewności, że to ten Zborowski z XVI wieku. 1. Jest ubrany w delię, który to srój noszono pod koniec XVI wieku, ale nigdy w XVIII 2. Jest to portret historyczny, na tej samej zasadzie portrety np. Batorego z XVIII wieku też należy uważać za wątpliwe i zgadywać kogo mogą przedstawiać. 3. Broda (w kształcie podobnym do brody Batorego) była modna wśród magnaterii pod koniec XVI wieku

Image:Secure Digital Kingston 512MB.jpg[edit]

Witaj, wraz z Arek1979 uderzyliśmy chyba w górę lodową - zdjęcia obiektów, które mają logo (zastrzeżone). Arek umieszcza takie na liście do usunięcia. Doszliśmy do tego, że takie zdjęcia mogą obejmować takie obiekty jak wspomniana karta pamięci, zdjęcie aparatu foto, samochodu, budynku z logiem np. banku - gdzie się zatrzymać!? Merlin 08:26, 18 October 2006 (UTC)

OK. Zajrzałem do "Derivative work". Ale moją wątpliwość wzbudziła informacja Arka, że z Commons usunięto zdjęcie puszki Coca-Coli czyli raczej przedmiotu powszechnego użytku. Nie wiem tylko czy zdjęcie ilustrować miało "puszkę" czy "Coca-colę". I chyba pod tym kątem należy patrzeć na zdjęcia? Merlin 11:07, 18 October 2006 (UTC)

Olimpiada szachowa[edit]

Witam i dziękuję za uwagi. Jestem świeżym userem i stąd niedociągnięcia, choć prawdę powiedziawszy obszerny system licencyjny skomplikowany jest w użyciu. Co do odznaki szachowej to sprawa jest jasna, choć nie jestem potomkiem projektanta (stryj poległ bepotomnie) to jednym z trojga spadkobierców, z których żadne nie wyraża zastrzeżeń do publikacji. Samą grafikę (skan odznaki) wykonałem również własnoręcznie więc nie ma tu wątpliwości. Zgodnie z Twoją sugestią dałem opis licencji GFDL, pokazało mi się na czerwono, pewnie coś nie tak wpisałem. Trudno, najwyżej grafika zostanie usunięta. Ja znam tą odznakę, chciałem żeby inni też poznali :) Co do zdjęcia to sprawa jest złożona - po pierwsze, jak wyglądają prawa autorskie fotografa, który zdjęcie robił dla klienta? Bo chyba klient ma również, a może przede wszystkim prawa do swego wizerunku i zdjęcia za które płacił. Ja (jak wyżej) jestem spadkobiercą osoby zamawiającej fotografię i nie sądzę żeby moje prawa do tego wizerunku mogły zostać przelicytowane przez prawa spadkobierców fotografa. To trochę tak jakby do praw autorskich pretendował producent aparatu fotograficznego. Jako plastyk jestem szczególnie zainteresowany powszechnym szanowaniem praw autorskich, ale nie można dochodzić do absurdów. Po drugie, zdjęcie było opublikowane w PRL-u, czytałem na polskiej Wikipedii, że to daje prawo publikacji. Niestety na commons, przy przesyłaniu grafik nie ma opcji z takim przypadkiem. Pewnie można odpowiedni symbol licencji wpisac przy edycji, ale przyznam że nie wiem jaki :(

Przy okazji jak wygłada sprawa praw autorskich przy innych tego typu odznakach, czy przedmiotach. Dałem skan Odznaki Honorowej "Orlęta" i Krzyża Żelaznego z I wojny. Tu chyba powinna być autodenuncjacja, bo nie mam praw autorskich do tych odznaczeń. Jak ta sprawa wygląda w świetle praw licencyjnych? pozdrawiam--Steifer 15:47, 20 October 2006 (UTC)

Dzeki za szybkie wyjaśnienie i pomoc w edycji (zaraz popatrzę jak to się wpisuje). Ale prawdę powiedziawszy to zaczyna funkcjonować (nie tylko na Wiki) paranoja licencyjna. Myślę że było by mądrzej, wygodniej i prościej gdyby stosować częściej tzw.chłopski roizum i zdrowy rozsądek. Np. jeśli jesteś zmuszony w ten sposób zabezpieczać swoje zdjęcia ślubne, to znak że na wikipedii żle się dzieje. Czytałem wyżej o problemch ze zdjęciami na których pojawiło się zastrzeżone logo, toż to absurd, nie będzie można wkrótce żadnych zdjęć z miejskiej ulicy publikować? Robię teraz serię godeł klanów szkockich (mój konik, choć pochodzę z górali ze Steiermarku a nie Highlandów) - własne prace, ale teraz zaczynam się się bać czy same godła nie są objęte licencjami? pozdrawiam i życzę nadejścia lepszych czasów, gdy prawo autorskie będzie szanowane, a paranoje ( w tym i innych tematach) umrą śmiercią naturalną :)

i jeszcze ja, sorki, ale gdzie mam wpisać informację bibliograficzną o opublikowaniu zdjęcia w PRLu? W summary? czy przy licencji? Przepraszam, ze świeżakami pewnie zwsze kłopoty--Steifer 16:34, 20 October 2006 (UTC) --Steifer 16:28, 20 October 2006 (UTC)

by Wojciechowscy[edit]

Daj spokój AJ - te zdjęcia to dramat pod względem jakości (low-res + ten paskudny podpis, często słabe technicnzie), trza to skasować, coby wstydu nie było ...

--WarX 09:56, 24 October 2006 (UTC)

Ja to chyba jednak botem będe ciął - bo naprawdę to niczemu nie służy, a ładowanie wszystkiego, co jest w necie tylko dlatego, ze jest na wolnej licencji, to nie jest dobr metoda rozwoju commons :(

--WarX 10:04, 24 October 2006 (UTC)

Nie martw sie - kilku innych adminów tez si ze mną zgadza, że należy to ciąć bez litości, a twoje zdjęcia kurpiów sa przynajmniej dobrej jakośi :P

--WarX 10:15, 24 October 2006 (UTC)

RE: Prawa autorskie[edit]

Hej. Konkretnie jakie grafiki??? Dużo? Yves6 21:33, 10 November 2006 (UTC) (http://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Yves6)

Digitized Sky Survey[edit]

Czy mógłbyś sprawdzić czy zdjęcie z http://www.eso.org/observing/standards/spectra/hr1996.html można wrzucić na commons? Pytałem się autora strony: [4]. Winiar 15:39, 18 November 2006 (UTC)

Przenosiny[edit]

Witaj. Czy mógłbyś przenieść na commons obrazek pl:Grafika:Szachowi Mistrzowie Polski 2004.jpg? Mógłbym go wówczas wstawić na angielskiej i niemieckiej wiki do artykułów o mistrzach Polski. Tylko czy wówczas trzeba będzie coś zmienić w polskim artykule? Licencja dokładnie taka jak np. tutaj (autor: Paweł Suwarski). Pozdrawiam pjahr ۞ 20:31, 18 November 2006 (UTC)

Witaj. Jeszcze o przenosinach. Jak wygląda sprawa z przenosinami z innych wikipedii? Jeśli plik jest np. na angielskiej wiki jako PD, to znaczy, że można z niego do woli skorzystać, tak? Czy można go również przenieść/wgrać na commons bez pytania o zgodę autora? Dokładnie chodzi mi o ten plik. Pozdrawiam pjahr ۞ 15:01, 25 December 2006 (UTC)

Licence[edit]

Insert formula here

Witaj, ja znów z prośbą o pomoc licencyjną. Wrzuciłem na commons skany okładek nieodżałowanej pamięci wspaniałego czasopisma "Archeologia wojskowa". Ale zupełnie nie wiem jaką licencję dać, skany zrobiłem sam, czasopismo jest z lat 1992-1996, zgodę (na wszelki wypadek) wydawcy mam. Nie widzę odpowiedniej opcji w gotowych propozycjach, a nie chciałbym tworzyć nieistniejących kategorii licencji :) Co napisać? pozdrawiam i przepraszam za kłopot --Steifer 18:18, 23 November 2006 (UTC)

Witam, dziękuję za odpowiedz. Niestety zgoda wydawcy była i będzie tyllko ustna, dziwne ale cierpi facet na awersje do internetu, nie korzysta z e-maili, nawet z telefonów komórkowych. Ponieważ był w jednej osobie wydawcą, redaktorem naczelnym i często autorem zdjęć to myślę że jego zgoda jest wystarczająca. Myślę że zostawię to w takim razie jak jest, dopóki jakiś bot albo "myślący" jak bot User-fundamentalista nie zacznie się czepiać. W przyszłym tygodniu będę wiudział się z wydawcą osobiście, i może poproszę o jakąś zgodę na piśmie w/g wzorów do których mnie skierowałeś, w razie problemów to będzie musiało wystarczyć. Prawdę mówięc miałem nadzieję, że okładki czasopism objęte są jakimiś lżejszymi restrykcjami licencyjnymi, tak jak n.p. wizerunki osób publicznych. pozdrawiam --Steifer 10:53, 24 November 2006 (UTC)

Dziękuję za pomoc, napisałem za Twoją radą że jest zgoda wydawcy, licencje dałem GFDL, nawet faceta nie pytając bo on tak samo w typologii licencji zorientowany jak nie przymierzając ja:) pozdrawiam --Steifer 17:14, 24 November 2006 (UTC)

Paweł Bielec / Wojtyła[edit]

Pardon za pozna odpowiedz, zalogowalem sie teraz, po dluzszej przerwie. Pawel Bielec (1902-2002) byl mi znany osobiscie, bylo to jego najbardziej znane zdjecie, eksponowane przez lata w jego krakowskim zakladzie fotograficznym. Teraz zaklad ten prowadzi jego corka. On sam mowil mi ze smutkiem (i nie tylko mi), ze to zdjecie notorycznie publikowane jest na calym swiecie z adnotacja, ze "autor nieznany", dlatego tez nigdy, mimo wielu prosb, zaklad Bielca nie robil odbitek tej fotografii (byla to fotografia do tableau "Teatru Rapsodycznego", Bielec fotografowal tez innych aktorow, Foto zostalo zrobione w 1937 albo w 1938 roku, nie pamietam dokladnie). Pozdrawiam, --Kmarius 11:00, 4 December 2006 (UTC)


Image Tagging Image:Supernova-1987a.jpg[edit]

العربية | asturianu | беларуская (тарашкевіца)‎ | català | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | español | euskara | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk bokmål | polski | português | português do Brasil | русский | slovenčina | slovenščina | svenska | Türkçe | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:Supernova-1987a.jpg. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{self|cc-by-sa-2.5}} to release it under the Creative Commons or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you. Shizhao 01:17, 14 December 2006 (UTC)

Zdjęcia telefonów komórkowych[edit]

Witaj. Czy wolno załadować na commons własnego autorstwa zdjęcia telefonów komórkowych (z widocznym logo firmowym rzecz jasna)? Jeśli tak, to na licencji dowolnej (PD oczywiście), czy innej (np. takiej jak tutaj). Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :) pjahr ۞ 19:11, 19 December 2006 (UTC)

Stattler - Machabeusze[edit]

Which version do you prefer? There should be only one copy of an image. After replacing all instances with the preferred image, the others should be speedily deleted. --AtonX 15:19, 21 December 2006 (UTC)

This version looks better... but has smaller size :/ I'd delete the other as soon as ToolServer gets well. A.J. 15:21, 21 December 2006 (UTC)

Christmas[edit]

The visit of the wise-men.jpg
Serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt,
ciepła rodzinnego i harmonii przy Wigilijnej wieczerzy

oraz wszelkiej pomyślności, zdrowia i wspaniałych, mądrych edycji w

Nowym Roku 2007


--Steifer 12:28, 24 December 2006 (UTC)

Works of Jan Matejko in good resolution[edit]

Could you please pass message from Commons:Bar#Works of Jan Matejko in good resolution to people who could be interested (on Polish Wikipedia, Polish Wikimedia Charter)? I think Battle of Grunwald deserve to be featured image, but not in current variant. --EugeneZelenko 16:59, 6 January 2007 (UTC)

Pytanie[edit]

Powiedz proszę, czy można umieścić na commons logo firefox i thunderbird? Jeżeli tak, to jeszcze bym prosił o wskazówki, jak to dobrze zrobić.