User talk:Pescan

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

the usage of "theaters" versus "theatres"[edit]

hello there Pescan, you have put up a notice to delete "Theatres". The usage of British English and American English is equal in this case, the English Wikipedia uses the British word "Theatre", I have reverted your edits for these cases. For further questions please refer to Commons:Categories or feel free to contact me for further help. sincerely Gryffindor 09:21, 22 December 2006 (UTC)

Hallo Gryffindor, but why two categories? Theatres in Slovakia and Theaters in Slovakia? Have a nice day --Pescan 09:31, 22 December 2006 (UTC)

There should only be one category in one language of course. Gryffindor 18:42, 22 December 2006 (UTC)

Image:Slovakia Bratislava 61982.jpg[edit]

This photo shows, that 21st century has arrived in Slovakia, but to anybody, who is not from Bratislava, it doesn't tell anything about Bratislava.--Ulamm 11:40, 5 January 2008 (UTC)


I just tried to put some photos into categories more specific than "Slovakia". Maybe in the future I will manage to find better categories for the photos that have been badly categorized. Have a nice day, --Pescan 17:02, 5 January 2008 (UTC)

Image:Kostol sv.Katariny - Horna Poruba.jpg[edit]

Mohl by jste v popisu k obrázku kostela v Horné Porubě upřesnit okres nebo kraj na Slovensku? Díky. --89.29.16.154 17:48, 11 January 2008 (UTC)

Ahoj! Kostel se nachází v Horní Porubě, okres Ilava, Trenčínském kraji. Doplněno, upřesněno. Přeji hezký den, --Pescan 18:55, 11 January 2008 (UTC)

Dik![edit]

Vidim, ze si sa vrhol na kategorizaciu mojich obrazkov :) Dik! Doronenko 06:10, 16 January 2008 (UTC)

Za málo ;) Snažím sa robiť poriadok vo všetkých obrázkoch zo (nie len) Slovenska. Pekný deň, --Pescan 17:29, 16 January 2008 (UTC)

Milan Hodža[edit]

Sorry about that. I should have checked. But I'm not sure he should be in Category:Politicians of Slovakia, since it appears there was no Slovakia any time in his lifetime. The problem is, there doesn't seem to be a Category:Slovak politicans (referring to ethnicity) category. Superm401 - Talk 18:28, 29 July 2008 (UTC)

Category:Districts of Slovakia[edit]

Dzięki :) Mam jeszcze nieco zdjęć ze Słowacji. Jak możesz, to zajrzyj do moejego wkładu i może popraw opisy, mój słowacki jest sk-1, albo nawet sk-0,5 ;) Mam sporo zdjęć kościołów, ale w niektórych nie wiem, czy to nie grekokatolickie. Na razie wrzucam wszystko (cerkwie też) do kategorii z kościołami. Nie zawsze mogłem zapytać kogoś na miejscu czy obiekt jest cerkwią grekokatolicką, czy prawosławną. Ahoj. Przykuta (talk) 11:36, 9 September 2008 (UTC)

  • Mój polski jest też na niskim pożiomie ;) Ocziwiście, zajrze bardzo chętnie, ale niemoge obiecać kiedy... Miłego dnia. --Pescan (talk) 11:53, 9 September 2008 (UTC)
Jescze raz dzięki za pomoc. Na sk wiki wrzucę linki do kategorii z Commons - obci, rieki i okresy. Przykuta (talk)

Kozica w Tatrach[edit]

Zdjęcie kozicy jest bardzo dobre. Ale Categoria Tatry Mountains to wielki worek z ok. 2 tysiącami zdjęć, który dzieli się na liczne podkategorie (w tej chwili jest ich 19), a te na jeszcze inne. Wrzucanie wszystkich zdjęć do jednego worka nie ma sensu, bo nikt nie będzie ich w stanie wykorzystać w konkretnych artykułach, bo po prostu jest ich za dużo - komu będzie się chciało przeglądać te 2 tysiące zdjęć (a przecież wkrótce będzie więcej, bo aparaty cyfrowe stają się powszechne). Obowiązkiem tych, którzy zapisują zdjęcia na commons jest zapisanie ich do odpowiedniej kategorii szczegółowej, a jeśli jej nie ma, to trzeba ją stworzyć. W tej chwili odwalam za was robotę i porządkuję te zdjęcia na poszczególne podkategorie. Docelowo kategoria Tatra Mountains w ogóle nie będzie zawierać zdjęć, lecz tylko podkategorie. Dla zwierząt Tatr nie ma jeszcze takiej. Stwórz taką (w języku amgielskim) i wpisz do niej swoje zdjęcie, oraz zdjęcia wszystkich innych zwierząt tatrzańskich. Commons to wspólna sprawa - nie należy myśleć tylko o jednym zdjęciu, lecz o całości. Pozdrawiam. Selso (talk) 19:13, 14 September 2008 (UTC)

  • Nawiasem mówiąc jestem autorem około połowy zdjęć o Tatrach - moje zdjęcia też wyrzucam z kategorii Tatra Mountains i umiejscawiam je w szczegółowych podkategoriach. Selso (talk) 19:18, 14 September 2008 (UTC)
    • Póki co twoje zdjęcie jest w kategorii Category:Unidentified Tatra Mountains (nawiasem mówiąc, w tej kategorii i tak jest o rząd wielkości mniej zdjęć, niż w kategorii Tatra Mountains...). Selso (talk) 19:58, 15 September 2008 (UTC)

Category:Churches in Czech Silesia[edit]

Je fajn, že jsi vytvořil kategorii "Churches in Czech Silesia" - chtělo by to ale te´d přesunout všechny české kostely z kategorie "Churches in Silesia" do této nové kategorie. --Qasinka (talk) 16:33, 19 September 2008 (UTC)

  • Kategorie povstala jako z nouze cnost, chci uklidit hlavně v kategorii "kostely v Polsku", jenomže je tady wikipedista LUCPOL, ketrý žije v přesvědčení, že Slezko získá nezávislost a tomu přizpůsobuje taky kategorie na Commons... Jakmile se uklidní, rád dodělám úklid ;). Hezký den, --Pescan (talk) 15:03, 27 September 2008 (UTC)

Dobrý deň pán Pescan,[edit]

niektoré plastiky alebo sochy, ktoré som dal do viacerých kategórii bolo to preto, že socha – môže byť z pieskovca, dreva, žuly alebo bronzu poprípade zo zváraného kovu. Túto alternatívu som chcel rešpektovať. Ak je to neprípustné, budem rešpektovať Vašu pripomienky.

Poprípade napríklad bronzovú sochu môžem dať bez pozadia a do kategórie sochy s pozadím. Takže jeden krát bude s pozadím a druhý krát bez pozadia. Ak ani tento princíp nevyhovuje budem rešpektovať jednu zásadu.

Prosil by som Vám, prečo tieto obrázky neboli zverejnené, keď sú rešpektované dnes všetky podmienky.

S pozdravom Peter

Category:Sculptures in Svidnik

Image:Gibala Fero utek z horiacej obce.jpg

Image:Gibala Fero Zvítanie pamatnik.jpg

Image:Alexander Pavlovič.JPG


Category:Svidník District

Image:Bodruzalske gazdovske tvarohove pirohy ZeliPVL.jpg

Category:Svidník

Image:Relief 2 Svidnik.JPG

Category:World War II memorials in Svidník

Image:Pomnik pochovanym vojakom Cervenej armady.JPG

Category:Mozaika in Svidník

Category:Bodružal

Image:Bodružal vlajka.jpg

Image:Zákop z prvej svetovej vojny (október 1914) v obci Bodružal.jpgNechápem prečo je navrh na zmazanie Image:Kulich Jan Koloman Sokol medaila relief .jpg Je to perfektná sochárska práca.

Ešte raz srdečne zdravím

Dva dny v Bratislavě[edit]

No to jsem skutečně byl. Fotku jsem dva dny nedělal, záležitost vysvětlím. Z fotoaparátu jsem po příjedu do Prahy snímky z BA skopíroval do počítače. Jednalo se o obrázky z obou dvou dnů. Protože jsem je pojmenovával (nemůžu tam nechat názvy typu DSCP001.JPG), chronologicky se promíchaly. Při následném nahrávání v Commonistu by bylo opravdu náročné ke každé fotce psát A nebo B (ono už ty dvojjazyčný popisky jsou dost velká fuška), a tak jsem tam radši nasypal oba dva dny, však přesně se to zjistí z exifu. Jestli to vypadá tak, že jsem měl 48 hodinovou expozici, tak to se omlouvám, ale nechtěl jsem s nahráváním snímků trávit déle, než jejich pořizováním :-) --Aktron (talk) 16:53, 29 March 2009 (UTC)

  • Ahoj Aktron! Prepáč mi prosím moju ironickú poznámku ;) Chcel som Ti len opraviť dátum do formátu YYYY-MM-DD. Pekný deň, --Pescan (talk) 17:02, 29 March 2009 (UTC)
    • Hehe ne, já jsem za ironický poznámky rád. Přecijen si pak člověk nepříjde jako že dělá mezi samejma botama. --Aktron (talk) 17:55, 29 March 2009 (UTC)

File:Mostnadzeleznicou.jpg[edit]

Nazdar, ja vôbec netuším kde som to fotil. Bolo to vo vlaku zo ZA do BA niekde v okolí Považskej Bystrice. Išli sme na festival a naozaj nemám šancu kde to bolo (: Ak budem mať čas tak pozriem kde D1 križuje štreku.--Vegetator (talk) 09:55, 1 March 2010 (UTC)

Category:Churches in Levice District-district[edit]

Zdravím Ťa! Sú vytvorené 2 kategórie Category:Churches in Levice District, Category:Churches in Levice district. Dobré by bolo upresniť ....(1 zrušiť). S pozdravom Pe-Jo (talk) 11:18, 31 March 2010 (UTC)

Áno, dlhodobo rekategorizujem kostoly do kategórií s veľkým D v slove District... Všetko dobré, --Pescan (talk) 11:21, 31 March 2010 (UTC)
Plášťovce-interwiki-

Dik Pescan, pre Hornú Seč som robil šablónu a nechtiac som uložil, Ešte raz ďakujem. Mea culpa...Pe-Jo (talk) 05:24, 21 April 2010 (UTC)

Ad. Polska niezwykła[edit]

Wow. Thx :) Ktoś od nich się ze mną kontaktował chyba wcześniej. A co do Słowacji - jest zamysł, aby w przyszłym roku zrobić wikiekspedycję w Karpaty. W tym roku do nas dołączył Aktron i Martin Kozak z czeskiej wiki, więc można by jeszcze bardziej między narodowo :]. Można by pojechać z kilku stron i spotkać się gdzieś na szlaku. Przykuta[edit] 13:36, 13 July 2010 (UTC)

Autopatroller[edit]

Hello Pescan,
I have garanted you "Autopatroller" rights, becuase I can see no need to patroll your edits manually anymore. Kind regards, abf «Cabale!» 12:41, 30 September 2010 (UTC)

Thank you, --Pescan (talk) 13:05, 30 September 2010 (UTC)
Martin H. (talk) 21:23, 19 October 2010 (UTC)

File:Hericium coralloides - Male Karpaty II.jpg[edit]

To piękne zdjęcie. Ale to nie jest Koralovec jedľový (Hericium coralloides). Zobacz, jak różni się od innych grzybów Category:Hericium coralloides. One mają zwisające pęczki, a na twoim zdjęciu pęczek jest rozgałęziony jak choinka. Według mnie jest to Koralovec bukowy Hericium clathroides Selso (talk) 17:03, 9 April 2011 (UTC)

Przepraszam – nie jestem znawcą, ale dzięki za poprawienie mojego błędu. Wszystkiego dobrego, --Pescan (talk) 12:01, 10 April 2011 (UTC)