Главна страница

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ризница на Викимедија
складиште на 74,228,607 мултимедијални податотеки каде секој може да даде свој придонес
Слика на денот
Bergtocht van Watles via Sesvennahütte en de Uina Slucht naar Sur En 19-09-2019. (actm.) 22.jpg

Планинарскиот дом „Сесвена“ во Јужен Тирол (Италија), на границата со Швајцарија.
 

+/− (mk), +/− (en)

Снимка на денот
Magnify-clip (sans arrow).svg
A time-lapse video of the final molt of a Brood X cicada. This time-lapse was taken over a period of about 4.5 hours one night, One picture every 10 seconds. The cicada emerges from its exoskeleton, its wings unfurl, then it darkens from the pale yellow that it initally is to black.
 

+/− (mk), +/− (en)


Учество
Што да разгледате?
Користете го полето за пребарување најгоре на страницава, или пак врските десно. Слободно претплатете се на нашите информативни ленти.
Што да користите?
За да ги исполните барањата за слободни лиценци, прочитајте го нашиот Прирачник за употреба на овдешните содржини надвор од Викимедија. Можете и да поднесете барање за слика.
Како да препознаете?
Разгледајте ја страницата „Непознати субјекти“. Ако пронајдте нешто што ќе го препознаете, напишете порака на страницата за разговор на сликата.
Придонесување со свои дела?
Сè што треба да знаете за да можете да придонесувате со свои дела.
и многу друго!
За да истражите и други начини со кои можете да придонесете на овој проект, погледајте го нашиот Портал на заедницата.
Месечен фото-предизвик
Generic Camera Icon.svg
Направете фотографии и подигнете ги, за да одговорите на нашиот месечен тематски предизвик, инспирирајте се и испробајте нови теми! Дознајте повеќе за предизвиците!
Фокус

Ако за прв пат ја пребарувате Ризницата, можеби ќе сакате да започнете со Избрани слики, Квалитетни слики, Ценети слики или Избрани снимки.

Можете исто така да видите некои дела создадени од наши високо квалификувани соработници во Запознајте ги нашите фотографи и Запознајте ги нашите илустратори. Можеби ве интересира и Слика на годината.

Содржина
Wikimedia-logo black.svg
Википедија Википедија
Енциклопедија
Викивести Викивести
Вести
Викиречник Викиречник
Речник
Викикниги Викикниги
Прирачници & учебници
Викицитат Викицитат
Мисли & цитати
Викивидови Викивидови
Видови од живиот свет
Викиуниверзитет Викиуниверзитет
Образовни материјали
Википатување Википатување
Туристички водич
Викиизвор Викиизвор
Изворни текстови
Википодатоци Википодатоци
База на слободни знаења
Мета-Вики Мета-Вики
Усогласување
МедијаВики МедијаВики
Развој на Вики софтвер