Category:Östergötland

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Resources pertaining to the province of Östergötland in Sweden.


Естерјетланд 
Flag of Ostergotland.svg  Östergötland vapen.svg 
historical province in Sweden
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Епокраина во Шведска
Тековно наоѓалиштеШведска, Шведска
Се состои од
  • Естерјетланд (Folkmängd i landskapen den 31 december 2016, Централна статистичка служба)
Население
  • 450.123 (31 December 2016)
Површина
  • 9.987 квадратен километар
Нормативна контрола
GND-ознака: 4102012-1
Википодатоци

58° 25′ 00,01″ СГШ, 15° 45′ 00″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 34 поткатегории од вкупно 34.

B

C

D

F

G

K

L

M

N

O

R

S

V

W

Y

Ö

Страници во категоријата „Östergötland“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Östergötland“

Прикажани се 70 од вкупно 70 податотеки во категоријата.