Category:Čair

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чаир (ru); Чаир (bg); Чаир (mk); Cair (ceb); Cair (sv); Чаїр (uk); Čair (en) kommunhuvudort (sv); kapital sa rehiyon (ceb); Rajon in Nordmazedonien (de); населба во Скопје (mk)
Чаир 
населба во Скопје
Old street in Skopje.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ереон
Наоѓалиште Македонија
Надморска висина
  • 270 m
42° 00′ 55,08″ СГШ, 21° 26′ 27,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

G

M

S

Податотеки во категоријата „Čair“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.