Category:Čaušli

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Tchaouchli; Čaušlija; Чаушли; Tchaouchli; Csausli; Tchaouchli; Чаушли; Çaushli; Чаушли; Čaušlija; Čaušli; Чаушлија; Čaušli; Чаушлија; vas v Makedoniji; település Észak-Macedóniában; село в Північній Македонії; dorp in Noord-Macedonië; poble de Macedònia del Nord; Dorf in Nordmazedonien; village in North Macedonia; قرية في مقدونيا; село во Општина Дојран; fshat në Maqedoni; Чаушли</nowiki>
Чаушли 
село во Општина Дојран
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Дојран, Македонија
Население
  • 0 (1971, 1981, 1991, 1994, 2002, 2021)
Надморска висина
  • 410 m
Карта41° 15′ 54″ СГШ, 22° 38′ 59″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Č

Податотеки во категоријата „Čaušli“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.