Category:Čemersko Monastery

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чемерски манастир 
манастир во селото Чемерско
Чемерски манастир.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еманастир
Тековно наоѓалиште Општина Кавадарци, Чемерско, Македонија
41° 17′ 21,84″ СГШ, 22° 08′ 27,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Чемерски манастир (mk) манастир во селото Чемерско (mk); Kloster in Nordmazedonien (de)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Čemersko Monastery“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.