Category:Širok Sokak

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Широк Сокак 
street in Bitola Municipality, North Macedonia
Bitola 2007.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еулица
Тековно наоѓалиште Општина Битола, Македонија
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Широк сокак (sr); Широк сокак (bg); Širok Sokak (en); Широк Сокак (mk); Širok Sokak (cs); Širok Sokak (nl) street in Bitola Municipality, North Macedonia (en); ulice v severomakedonském městě Bitola (cs); street in Bitola Municipality, North Macedonia (en); straat in Bitola, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

S

Податотеки во категоријата „Širok Sokak“

Прикажани се 72 од вкупно 72 податотеки во категоријата.