Category:Šlegovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шлегово 
village in Macedonia
Панорама на Шлегово.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Кратово, Североисточен регион, Македонија
Надморска висина
  • 862 м
42° 03′ 59,04″ СГШ, 22° 09′ 42,12″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Chlegovo (fr); Chlegovo (nan); Šlegovo (ceb); Szłegowo (pl); Шлегово (uk); Šlegovo (sh); Шлегово (bg); Slegovo (hu); Shlegova (sq); Šlegovo (sv); Šlegovo (en); Šlegovo (nl); Шлегово (mk); Шлегово (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Slegovo (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Šlegovo“

Прикажани се 29 од вкупно 29 податотеки во категоријата.