Category:Šopur

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Chopour; Chopour; Šopur; Šopur; Шопур; Chopour; Shopuri; Шопур; Шопур; Шопур; vas v Makedoniji; село в Північній Македонії; dorp in Štip, Noord-Macedonië; poble de Macedònia del Nord; Dorf in Nordmazedonien; village in Macedonia; قرية في مقدونيا; село во Општина Штип; fshat në Maqedoni
Шопур 
село во Општина Штип
Шопур во Општина Штип.svg
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Штип, Македонија
Население
Надморска висина
  • 506 m
41° 38′ 08,16″ СГШ, 22° 17′ 57,84″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Šopur“

Оваа категорија содржи само една податотека.