Category:Štrbovo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Штрбово 
село во Општина Ресен
Викиекспедиција Преспа 190.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село,
населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Ресен, Пелагониски регион, Македонија
Население
  • 184 (2002)
Надморска висина
  • 901 м

40° 55′ 33,96″ СГШ, 21° 06′ 09″ ИГД

Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Strbovo (hu); Dolno Štrbovo (ceb); Chtrbovo (nan); Chtrbovo (fr); Štrbovo (sh); Щърбово (bg); Štrbovo (en); Dolno Štrbovo (sv); Štrbovo (pt); Shtërbova (sq); Štrbovo (nl); Штрбово (mk); Штрбово (sr) település Macedóniában (hu); fshat në Maqedoni (sq); village in North Macedonia (en); село во Општина Ресен (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Strbovo (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

A

B

D

N

P

Š

Податотеки во категоријата „Štrbovo“

Прикажани се 13 од вкупно 13 податотеки во категоријата.