Category:Želevica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Želevica; Želevica; Želevica; Желевица; Želevica; Fließgewässer in Nordmazedonien; река во Македонија; watercourse in Republic of Macedonia; مجرى مائي في مقدونيا; водотік у Північній Македонії; watergang in Noord-Macedonië</nowiki>
Желевица 
река во Македонија
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
Должина
  • 22 km
Надморска висина
  • 635 m
Устие
Карта41° 53′ 19″ СГШ, 22° 48′ 29″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Želevica“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.