Category:Železnica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Железница 
село во Македонија
Влезот на селото Железница.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Кратово, Североисточен регион, Македонија
Надморска висина
  • 604 м
42° 06′ 00″ СГШ, 22° 12′ 00″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Zseleznica (hu); Żełeznica (pl); Jeleznitsa (fr); Železnica (sh); Железница (bg); Jeleznitsa (nan); Jeleznitsa (nl); Železnica (sr-el); Zheleznica (sq); Железница (sr-ec); Железница (mk); Железница (sr) village in Macedonia (en); Dorf in Nordmazedonien (de); селище в Република Македония (bg); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Македонија (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Železnica“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.