Category:Žerovjane

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местопол. на објектот41° 54′ 56,72″ СГШ, 20° 56′ 52,83″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Карта на сите координати од: OpenStreetMap - Google Земја - Proximityrama Edit coordinates on Wikidatainfo
Жеровјане 
village in Macedonia
Žerovjane 05.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Боговиње, Полошки регион, Македонија
Население
  • 914 (2002)
  • 338 (1948)
  • 398 (1953)
  • 523 (1961)
  • 658 (1971)
Надморска висина
  • 456 м
41° 54′ 55,08″ СГШ, 20° 56′ 52,08″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Jerovyané (fr); Jerovyané (nan); Žerovjane (sh); Zserovjane (hu); Жеровяне (bg); Zherovjani (sq); Žerovjane (sr-el); Žerovjane (en); Жеровјане (sr-ec); Жеровјане (mk); Жеровјане (sr) település Macedóniában (hu); Siedlung in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Жеровяни (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

T

Податотеки во категоријата „Žerovjane“

Прикажани се 16 од вкупно 16 податотеки во категоријата.