Category:1910s fashion

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето1910s clothing (en); Мода 1910-х годов (ru); Западна мода во 1910-тите (mk); אופנה במדינות המערב בעשור השני של המאה ה-20 (he) costume and fashion in the 1910s (en); costume and fashion in the 1910s (en) 1910s in fashion, 1910s costume (en)
Западна мода во 1910-тите 
costume and fashion in the 1910s
Mode. Hattar. Modeplansch från 1911 - Nordiska Museet - NMA.0033994.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Поткласа на20th-century clothing
Дел од тематската целинаhistory of costume
Миг во времето1910-ти
Значаен настан
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 29 поткатегории од вкупно 29.

 

*

1

E

F

I

L

M

P

R

Податотеки во категоријата „1910s fashion“

Прикажани се 200 од вкупно 364 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)