Category:1922 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1922 in association football
Bosanski: 1922. u nogometu.
한국어: 1922년 축구
Русский: 1922 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1922
Suomi: Vuoden 1922 jalkapallo.
Android Emoji 26bd.svg Association football by year
1920
1921
1922
1923
1924
1925
1926
1927
1928
1929


<nowiki>Anexo:Fútbol en 1922; 1922年のサッカー; 1922 en football; Fotbollsåret 1922; 1922 у футболі; Fußballjahr 1922; 1922 in association football; 1922 في كرة القدم; 1922 во фудбалот; 1922 അസോസിയേഷൻ ഫുട്ബോളിൽ; fotbollsrelaterade händelser under 1922; association football-related events during 1922; association football-related events during 1922; gebeurtenis in jaar; 1922 in soccer; 1922 in football; Fussballjahr 1922</nowiki>
1922 во фудбалот 
association football-related events during 1922
Подигање податотека
Е
  • events in a specific year or time period
Дел од тематската целина
Миг во времето
  • 1922
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

Податотеки во категоријата „1922 in association football“

Оваа категорија содржи само една податотека.