Category:1930 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1930 in association football
Bosanski: 1930. u nogometu.
한국어: 1930년 축구
Русский: 1930 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1930
Suomi: Vuoden 1930 jalkapallo.
Association football in the 1930s
1930
1931
1932
1933
1934
1935
1936
1937
1938
1939


Anexo:Fútbol en 1930 (es); 1930年のサッカー (ja); 1930 en football (fr); 1930 in association fitbaa (sco); Fotbollsåret 1930 (sv); 1930 у футболі (uk); 1930 год в футболе (ru); Fußballjahr 1930 (de); 1930 in association football (en); 1930 في كرة القدم (ar); 1930 во фудбалот (mk); 1930 അസോസിയേഷൻ ഫുട്ബോളിൽ (ml) fotbollsrelaterade händelser under 1930 (sv); association football-related events during 1930 (en); association football-related events during 1930 (en); gebeurtenis in jaar (nl) 1930 in soccer, 1930 in football (en); Fussballjahr 1930 (de)
1930 во фудбалот 
association football-related events during 1930
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еevents in a specific year or time period
Дел од тематската целинафудбал
Миг во времето1930
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

Податотеки во категоријата „1930 in association football“

Прикажани се 45 од вкупно 45 податотеки во категоријата.