Category:1935 in politics

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1935 in politics
Español: Política en 1935
Svenska: Politikåret 1935
Українська: 1935 у політиці
Politics in the 1930s
1930
1931
1932
1933
1934
1935
1936
1937
1938
1939


<nowiki>Política en 1935; ১৯৩৫-এ রাজনীতি; 1935 en politique; politikåret 1935; 1935 w polityce; 1935 രാഷ്ട്രീയത്തിൽ; 1935 in der Politik; 1935 na política; 1935 in politics; 1935 in politics; Politikkåret 1935; politics-related events during the year of of 1935; politics-related events during the year of of 1935; politikrelaterade händelser under år 1935</nowiki>
1935 in politics 
politics-related events during the year of of 1935
Подигање податотека
Е
  • events in a specific year or time period
Дел од тематската целина
Миг во времето
  • 1935
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

Податотеки во категоријата „1935 in politics“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.