Category:1938 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1938 in association football
Bosanski: 1938. u nogometu.
한국어: 1938년 축구
Русский: 1938 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1938
Suomi: Vuoden 1938 jalkapallo.
Association football in the 1930s
1930
1931
1932
1933
1934
1935
1936
1937
1938
1939


Anexo:Fútbol en 1938 (es); 1938年のサッカー (ja); 1938 en football (fr); Fotbollsåret 1938 (sv); 1938 у футболі (uk); 1938 год в футболе (ru); Fußballjahr 1938 (de); 1938 in association football (en); 1938 في كرة القدم (ar); 1938 во фудбалот (mk); 1938 അസോസിയേഷൻ ഫുട്ബോളിൽ (ml) fotbollsrelaterade händelser under 1938 (sv); association football-related events during 1938 (en); association football-related events during 1938 (en); gebeurtenis in jaar (nl) 1938 in soccer, 1938 in football (en); Fussballjahr 1938 (de)
1938 во фудбалот 
association football-related events during 1938
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еevents in a specific year or time period
Дел од тематската целинафудбал
Миг во времето1938
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 10 поткатегории од вкупно 10.

Податотеки во категоријата „1938 in association football“

Прикажани се 28 од вкупно 28 податотеки во категоријата.