Category:1942 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1942 in association football
Bosanski: 1942. u nogometu.
한국어: 1942년 축구
Русский: 1942 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1942
Suomi: Vuoden 1942 jalkapallo.
Association football in the 1940s
1940
1941
1942
1943
1944
1945
1946
1947
1948
1949


Anexo:Fútbol en 1942 (es); 1942年のサッカー (ja); 1942 en football (fr); Fotbollsåret 1942 (sv); 1942 у футболі (uk); 1942 год в футболе (ru); Fußballjahr 1942 (de); 1942 in association football (en); 1942 في كرة القدم (ar); 1942 во фудбалот (mk); 1942 അസോസിയേഷൻ ഫുട്ബോളിൽ (ml) fotbollsrelaterade händelser under 1942 (sv); association football-related events during 1942 (en); association football-related events during 1942 (en); gebeurtenis in jaar (nl) 1942 in soccer, 1942 in football (en); Fussballjahr 1942 (de)
1942 во фудбалот 
association football-related events during 1942
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еevents in a specific year or time period
Дел од тематската целинафудбал
Миг во времето1942
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „1942 in association football“

Прикажани се 35 од вкупно 35 податотеки во категоријата.