Category:1946 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1946 in association football
Bosanski: 1946. u nogometu.
한국어: 1946년 축구
Русский: 1946 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1946
Suomi: Vuoden 1946 jalkapallo.
Association football in the 1940s
1940
1941
1942
1943
1944
1945
1946
1947
1948
1949


Anexo:Fútbol en 1946 (es); 1946年のサッカー (ja); 1946 en football (fr); Fotbollsåret 1946 (sv); 1946 у футболі (uk); 1946 год в футболе (ru); Fußballjahr 1946 (de); 1946 in association football (en); 1946 في كرة القدم (ar); 1946 во фудбалот (mk); 1946 അസോസിയേഷൻ ഫുട്ബോളിൽ (ml) fotbollsrelaterade händelser under 1946 (sv); association football-related events during 1946 (en); association football-related events during 1946 (en); gebeurtenis in jaar (nl) 1946 in soccer, 1946 in football (en); Fussballjahr 1946 (de)
1946 во фудбалот 
association football-related events during 1946
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еevents in a specific year or time period
Дел од тематската целинафудбал
Миг во времето1946
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Податотеки во категоријата „1946 in association football“

Прикажани се 39 од вкупно 39 податотеки во категоријата.