Category:1950 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1950 in association football
Bosanski: 1950. u nogometu.
한국어: 1950년 축구
Русский: 1950 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1950
Suomi: Vuoden 1950 jalkapallo.
Android Emoji 26bd.svg Association football by year
1950
1951
1952
1953
1954
1955
1956
1957
1958
1959


<nowiki>Anexo:Fútbol en 1950; 1950年のサッカー; 1950 en football; Fotbollsåret 1950; 1950 у футболі; Fußballjahr 1950; 1950 in association football; 1950 في كرة القدم; 1950 во фудбалот; 1950 അസോസിയേഷൻ ഫുട്ബോളിൽ; fotbollsrelaterade händelser under 1950; association football-related events during 1950; association football-related events during 1950; gebeurtenis in jaar; 1950 in soccer; 1950 in football; Fussballjahr 1950</nowiki>
1950 во фудбалот 
association football-related events during 1950
Подигање податотека
Е
  • events in a specific year or time period
Дел од тематската целина
Миг во времето
  • 1950
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „1950 in association football“

Прикажани се 46 од вкупно 46 податотеки во категоријата.