Category:1958 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1958 in association football
Bosanski: 1958. u nogometu.
한국어: 1958년 축구
Русский: 1958 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1958
Suomi: Vuoden 1958 jalkapallo.
Android Emoji 26bd.svg Association football by year
1950
1951
1952
1953
1954
1955
1956
1957
1958
1959


<nowiki>fútbol en 1958; 1958年のサッカー; 1958 en football; Fotbollsåret 1958; 1958 у футболі; Fußballjahr 1958; 1958 in association football; 1958 في كرة القدم; 1958 во фудбалот; 1958 അസോസിയേഷൻ ഫുട്ബോളിൽ; fotbollsrelaterade händelser under 1958; association football-related events during 1958; association football-related events during 1958; gebeurtenis in jaar; 1958 in soccer; 1958 in football; Fussballjahr 1958</nowiki>
1958 во фудбалот 
association football-related events during 1958
Подигање податотека
Е
  • events in a specific year or time period
Дел од тематската целина
Миг во времето
  • 1958
Претходи
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

Податотеки во категоријата „1958 in association football“

Прикажани се 18 од вкупно 18 податотеки во категоријата.