Category:1999 in association football

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 1999 in association football
Bosanski: 1999. u nogometu.
한국어: 1999년 축구
Русский: 1999 год в футболе
Svenska: Fotbollsåret 1999
Suomi: Vuoden 1999 jalkapallo.
Association football in the 1990s
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999


fútbol en 1999 (es); 1999年のサッカー (ja); 1999 en football (fr); Fotbollsåret 1999 (sv); 1999 у футболі (uk); 1999 год в футболе (ru); Fußballjahr 1999 (de); 1999 in association football (en); 1999 في كرة القدم (ar); 1999 во фудбалот (mk) fotbollsrelaterade händelser under 1999 (sv); association football-related events during 1999 (en); association football-related events during 1999 (en); gebeurtenis in jaar (nl) 1999 in soccer, 1999 in football (en); Fussballjahr 1999 (de)
1999 во фудбалот 
association football-related events during 1999
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еevents in a specific year or time period
Дел од тематската целина1999,
фудбал
Миг во времето1999
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

C

U

Податотеки во категоријата „1999 in association football“

Прикажани се 53 од вкупно 53 податотеки во категоријата.