Category:2010 Polish Air Force Tu-154 crash

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Авионска несреќа кај Смоленск во 2010 
Tu-154-crash-in-smolensk-20100410-11.jpg
air crash near the city of Smolensk, Russia
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Евоздухопловна несреќа
Тековно наоѓалиштеSmolensk North Airport
Стопанисувач
  • 36th Special Aviation Regiment
Поаѓалиште
Одредиште
Миг во времето10 април 2010
Број на загинати
  • 96
Нормативна контрола
Википодатоци

54° 49′ 26″ СГШ, 32° 03′ 04,54″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

Податотеки во категоријата „2010 Polish Air Force Tu-154 crash“

Прикажани се 15 од вкупно 15 податотеки во категоријата.