Category:2010 in Somalia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: 2010 in Somalia
Svenska: 2010 i Somalia
Flag of Somalia.svg Somalia in the 2010s
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019


۲۰۱۰-جو ایلده سومالیالی (azb); 2010 en Somalie (fr); Somalia en 2010 (es); 2010 in Somalia (en); 2010 في الصومال (ar); 2010 in Somalia (en); 2010 സൊമാലിയയിൽ (ml) list of events (en); الأحداث المتعلقة بالصومال في 2010 (ar); list of events (en); gebeurtenis in jaar (nl)
2010 in Somalia 
list of events
Подигање податотека
Еevents in a specific year or time period
Дел од тематската целинаСомалија,
2010
Наоѓалиште Сомалија
Миг во времето2010
Претходи
  • 2009 in Somalia
Следи
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A