Category:2012 Paris-Roubaix

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Париз-Рубе 2012 
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е Париз-Рубе,
1.UWT
Е дел од Светска турнеја UCI 2012
Тековно наоѓалиштеФранција
Број на изданието
  • 110
Поаѓалиште
Одредиште
Екипи-учеснички
Победник
Миг во времето 8 април 2012
Растојание на натпреварот
  • 257,5 км
Брзина
  • 43,476 ±0.001 km/h
Претходи
Следи
матична страница
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
París-Roubaix 2012 (es); Paris-Roubaix 2012 (fr); 2012ko Paris-Roubaix (eu); París-Roubaix 2012 (ca); Paris–Roubaix 2012 (de); Paris–Roubaix 2012 (da); パリ〜ルーベ2012 (ja); Paryż-Roubaix 2012 (pl); Paris–Roubaix 2012 (nb); Parijs-Roubaix 2012 (nl); Париж - Рубе 2012 (ru); Parigi-Roubaix 2012 (it); Pariisi–Roubaix 2012 (fi); 2012 Paris–Roubaix (en); سباق باريس روبيه 2012 (ar); Париз-Рубе 2012 (mk); 2012-es Párizs–Roubaix-kerékpárverseny (hu) edizione della corsa ciclistica (it); 110-й выпуск велогонки (ru) París-Roubaix de 2012 (ca); باريس روبيكس ٢٠١٢, سباق باريس روبيه ٢٠١٢, طواف باريس ٢٠١٢, طواف باريس 2012, باريس روبيكس 2012 (ar); Paris-Roubaix 2012 (da)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

J

T

Податотеки во категоријата „2012 Paris-Roubaix“

Прикажани се 200 од вкупно 215 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)