Category:ASNOM

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Антифашистичко собрание за народно ослободување на Македонија 
Delegati na prvoto zasedanie na ASNOM.jpg
Supreme legislative and executive people's representative body of the Macedonian state from 1944 until the end of World War II
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еустанова
Тековно наоѓалиштеМакедонија
Основач
  • Народноослободителна војска на Македонија
Основано1944
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Податотеки во категоријата „ASNOM“

Прикажани се 175 од вкупно 175 податотеки во категоријата.