Category:Adobe Systems

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Adobe Systems logo and wordmark.svg
English: Adobe Systems Incorporated is an American computer software company headquartered in San Jose, California, USA.
Čeština: Adobe Systems Incorporated je americká softwarová společnost s centrálou v San Jose, California, USA.
日本語: アドビシステムズ に関するカテゴリ。
Adobe Systems 
Adobe HQ.jpg
Adobe Systems logo and wordmark.svg 
American multinational computer software company
Еслоголеарница,
претпријатие,
претпријатие
Е дел одS&P 500,
NASDAQ-100
Дејностпрограмерска индустрија
Наречено по
  • Adobe Creek
Тековно наоѓалиште
Главен извршен директор
Седиште
Основач
  • Charles Geschke
  • John Warnock
Основано
  • 28 февруари 1982
Претходи
матична страница
Нормативна контрола
VIAF: 218909963
GND-ознака: 16286976-9
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

B

L

M

N

P

R

S

Податотеки во категоријата „Adobe Systems“

Прикажани се 20 од вкупно 20 податотеки во категоријата.