Category:Aesop

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Езоп  (–620––564) Blue pencil.svg wikidata:Q43423 s:en:Author:Aesop q:en:Aesop
Езоп
Други имиња Esop
Опис грчки fabulist, писател и митограф
Датум на раѓање/смрт ~ 620 п.н.е.
date QS:P,-0620-00-00T00:00:00Z/9,P1480,Q5727902
~ 564 п.н.е.
date QS:P,-0564-00-00T00:00:00Z/9,P1480,Q5727902
Место на раѓање/смрт Mesembria (Pontus) Делфи
Нормативна контрола
creator QS:P170,Q43423

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

F

V

Страници во категоријата „Aesop“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Aesop“

Прикажани се 130 од вкупно 130 податотеки во категоријата.