Category:Ahmed Dogan

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Ахмед Демир Доган 
Ahmed Dogan 2009 election night.jpg
Bulgarian politician
Википедија
Датум на раѓање 29 март 1954
Pchelarovo, Dobrich Province (Добричка област)
Државјанство
Образование
Занимање
  • политичар
Член на
  • Бугарска академија на науките
Член на партијата
Нормативна контрола
Blue pencil.svg

Податотеки во категоријата „Ahmed Dogan“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.