Category:Alcañices

Nga Wikimedia Commons
Jump to navigation Jump to search
Alcañices (es); Alcañices (hu); Alcañices (eu); Alcañices (ast); الکانیسز (azb); Alcañices (de); Альканьисес (ce); Alcañices (sq); الکانیسز (fa); 阿尔卡尼伊塞斯 (zh); アルカニセス (ja); Alcañices (ia); Alcanizes (sv); Alcañices (ie); Альканьїсес (uk); Альканьисес (tt); 阿爾卡尼伊塞斯 (zh-hant); Alcañices (haw); Alcañices (en-ca); Alcañices (an); Alcañices (fr); Alcañices (vi); Alcañices (gl); 阿尔卡尼伊塞斯 (zh-hans); Alcañices (oc); Альканьисес (ru); Alcanizes (pt); Alcañices (ms); Alcañices (ca); Ալկանյիսես (hy); Alcañices (lb); Alcañices (nan); Alcañices (nb); Alcañices (nl); Alcañices (pl); Alcañices (war); Alcañices (ceb); Alcañices (it); Alcañices (en); Alcañices (en-gb); Alcañices (vec); 阿爾卡尼伊塞斯 (zh-hk) municipio de la provincia de Zamora‎, España (es); település Spanyolországban, Zamora tartományban (hu); spuenesch Gemeng (lb); commune espagnole (fr); kommune i Castilla y León i Spania (nb); gemeente in Zamora (nl); comune spagnolo (it); municipality of Spain (en-gb); Gemeinde in Spanien (de); municipality of Zamora Province, Spain (en); komunë në Spanjë (sq); municipality of Spain (en-ca); kumun Bro-Spagn (br); munisipyo (ceb) Alcanices (es); Alcanices, Alcañices (pt); Alcanices (it); Alcanices (nl)
Alcañices 
komunë në Spanjë
Alcañices.jpg
Bandera de Alcañices.svg  Escudo de Alcañices.svg 
Ngarkoni media
Wikipedia-logo-v2.svg  Wikipedia
Instancë eKomunat e Spanjës
Pjesë eQ107554274
Vendndodhja Provinca Zamora, Castile dhe León, Spanja
Kryeqytet
  • Alcañices
Kryetar i qeverisjes
  • Jesus Maria Lorenzo Mas
Popullsia
  • 1.065 (2020)
Sipërfaqja
  • 55 km²
Lartësia mbidetare
  • 810 ±1 m
webfaqja zyrtare
41° 41′ 59,1″ N, 6° 20′ 47,75″ W
Authority control
Edit infobox data on Wikidata

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 6 nënkategori, nga gjithsej 6.

Faqet në kategorinë "Alcañices"

Kjo kategori ka vetëm këtë faqe.

Media në kategorinë "Alcañices"

Kjo kategori ka 19 skedarë nga gjithsej 19.