Category:Amur Basin

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Cuenca del Amur; bassin de l'Amour; басейн Амуру; stroomgebied van de Amoer; бассейн Амура; conca de l'Amor; povodí Amuru; Amur basin; Ամուրի ավազան; Amur basin; conca del riu Amur; drainage basin of Amur river; drainage basin of Amur river; бассейн реки; Амурский бассейновый округ</nowiki>
Amur basin 
drainage basin of Amur river
Подигање податотека
Е
Наречено по
Наоѓалиште
  • Русија
  • Кина
  • Монголија
Се наоѓа крај
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 14 поткатегории од вкупно 14.

 

A

B

C

G

K

L

N

S

U

Y

Z

Податотеки во категоријата „Amur Basin“

Прикажани се 20 од вкупно 20 податотеки во категоријата.