Category:Ancient cities

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Français : Cités antiques
Italiano: città antiche
древен град 
city in historical records
Поткласа на lost city
Е дел од античка историја
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 39 поткатегории од вкупно 39.

 

-

.

A

B

C

E

H

K

  • [<b>+</b>] Kispest(8 К, 38 П)

N

O

  • [<b>+</b>] Oppida(18 К, 85 П)

Q

  • [<b>+</b>] Qalhat(1 К, 3 П)
  • [<b>+</b>] Qohaito(3 К, 54 П)

R

S

T

Y

Податотеки во категоријата „Ancient cities“

Прикажани се 39 од вкупно 39 податотеки во категоријата.