Category:Andrej Petrov

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Andrei Petrov; Andrej Petrov; Андреј Петров; Андрей Петров; Andrei Petrov; político macedonio; ম্যাসেডোনীয় রাজনীতিবিদ; homme politique macédonien; Makedoonia poliitik; politikari mazedoniarra; políticu macedoniu; polític macedonià; Macedonian politician; политик от Северна Македония; politician macedonean; פוליטיקאי מקדוני; politicus; político macedonio; politico macedone; سياسي مقدوني; Macedonian politician; Macedonian politician; македонски политичар; politikan maqedonas</nowiki>
Андреј Петров 
македонски политичар
Подигање податотека
Датум на раѓање26 мај 1971
Занимање
Член на партијата
  • Социјалдемократски сојуз на Македонија
На должноста
  • пратеник во Собранието на Република Македонија
  • пратеник во Собранието на Република Македонија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Andrej Petrov“

Оваа категорија содржи само една податотека.