Category:Anska Reka

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Анска-Река (ru); Anska (fr); Anska reka (hr); Anska Reka (pl); Анска река (bg); Анска Река (mk) 馬其頓共和國河流 (zh); נהר (he); Fluss in Nordmazedonien (de); نهر (ar); river in the Republic of Macedonia (en); rzeka w Macedonii Północnej (pl); river in the Republic of Macedonia (en); rivier in Noord-Macedonië (nl)
Анска Река 
river in the Republic of Macedonia
Anska kaj Marvinci.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ерека
Наоѓалиште Македонија
Должина
  • 22 km
Извор
Устие
41° 20′ 03,84″ СГШ, 22° 46′ 05,16″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Anska Reka“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.