Category:Anthropologists

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Category Anthropologists on sister projects:
Wikipedia Wikipedia

de:  en:  fr:  it:  pt:  
See more at interwikilinks (?)

Wikiquote
Wikiquote

de:  en:  fr:  it:  pt:  

Commons
Commons
English: Anthropologists study anthropology.
антрополог 
person with an extensive knowledge of anthropology
Е професија
Поткласа на општествен научник
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

 

B

E

F

M

P

S

Податотеки во категоријата „Anthropologists“

Прикажани се 15 од вкупно 15 податотеки во категоријата.