Category:Antonio Vivaldi

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Антонио Вивалди  (1678–1741) Blue pencil.svg wikidata:Q1340 s:en:Author:Antonio Vivaldi q:en:Antonio Vivaldi
Антонио Вивалди
Други имиња Antonio Lucio Vivaldi, il Prete Rosso
Опис италијански композитор и виолинист
Датум на раѓање/смрт 4 March 1678 28 July 1741
Место на раѓање/смрт Венеција, Republic of Venice Виена, Austria
Период на дејност Baroque
Нормативна контрола
creator QS:P170,Q1340

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

C

P

R

T

V

Страници во категоријата „Antonio Vivaldi“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Antonio Vivaldi“

Прикажани се 23 од вкупно 23 податотеки во категоријата.