Category:Aridaia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
С’ботско 
гратче во Воденско, Егејска Македонија
Aridea 228.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Егратче
Тековно наоѓалиште Алмопија, Централна Македонија, Македонија-Тракија, Грција
Се наоѓа на подрачјето наПостол
Население
  • 6.561 (2011)
Надморска висина
  • 124 м
40° 58′ 30″ СГШ, 22° 03′ 29,88″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Aridaia (it); Aridaía (fr); Аридея (ru); Aridea (de); آرییدایا (fa); Съботско (bg); アリデア (ja); Aridaía (sv); Aridea (pl); Aridaia (nl); С’ботско (mk); Aridaía (ceb); Aridaía (fi); Aridaia (en); أريدايا (ar); Αριδαία (el); Aridéa (nn) малый город (ru); bourg grec (fr); Kleinstadt in Griechenland (de); town (en); עיירה ביוון (he); гратче во Воденско, Егејска Македонија (mk); stad in Griekenland (nl) Аридеа (bg); أريديا، بيلا (ar); Суботско, Аридеја (mk); Aridaia (fr)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

G

M

N

Податотеки во категоријата „Aridaia“

Прикажани се 13 од вкупно 13 податотеки во категоријата.