Category:Assumption of Mary Church, Chalara

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Assumption of Mary Church, Chalara; Успение Богородично; Успение на Пресвета Богородица; church building in Chalara, Greece; црква во Поздивишта, Костурско; Света Богородица</nowiki>
Успение на Пресвета Богородица 
црква во Поздивишта, Костурско
Подигање податотека
Е
Наречено по
Наоѓалиште
Епархија
  • Костурска епархија
Карта40° 38′ 45″ СГШ, 21° 14′ 07″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Assumption of Mary Church, Chalara“

Оваа категорија содржи само една податотека.