Category:Automobile parts

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: This category contains the parts and materials required for maintenance and operation of automobiles. It does not cover Category:Automobile equipment.
parte del veicolo (it); 自動車の部品 (ja); pièce automobile (fr); аўтамабільная частка (be-tarask); auto-onderdeel (nl); часть автомобиля (ru); Fahrzeugteil (de); 汽車部件 (zh); automotive part (en); aŭtomobila parto (eo); automotive part (en); část automobilu (cs) concetto economico (it); pièce composant une automobile (fr); any piece of a motor vehicle (en); any piece of a motor vehicle (en); Teil eines Fahrzeugs (de) Autoteil, Kraftfahrzeugteile, Kfz-Teil, Kfz-Zubehör, Kraftfahrzeugzubehör (de); auto part, automobile part, auto component, automobile component, automotive component, motor vehicle part, auto accessory, car part, automotive parts (en); аўтазапчастка (be-tarask); část auta (cs); autoonderdeel, onderdeel van auto (nl)
automotive part 
any piece of a motor vehicle
Подигање податотека
Еcar glass
Поткласа напроизвод,
ветробран,
ветробран
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

-

A

B

C

E

F

G

H

I

L

R

S

T

W

Страници во категоријата „Automobile parts“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Automobile parts“

Прикажани се 200 од вкупно 542 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)