Category:Böhlen (Sachsen)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Белен 
Rathaus Boehlen.JPG
 Wappen Boehlen.png 
town in the Free State of Saxony, Germany
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еопштина во Германија
Тековно наоѓалиштеЛајпциг, Германија
Население
  • 6.676 (2 January 2014)
Површина
  • 24,55 квадратен километар
Надморска висина
  • 137 метар
матична страница
Нормативна контрола
VIAF: 315523483
GND-ознака: 4087889-2
односна назнака во OpenStreetMap: 420478
Википодатоци

51° 12′ 09″ СГШ, 12° 23′ 08,88″ ИГД

Blue pencil.svg

Böhlen is a town in the rural district of Leipzig, Saxony.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

Податотеки во категоријата „Böhlen (Sachsen)“

Оваа категорија содржи само една податотека.