Category:Baptism

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
крштевка 
Christian rite of admission and adoption, almost invariably with the use of water
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еrite,
sacrament of the Catholic Church,
настан
Поткласа наобред
Е дел одхристијанство
Нормативна контрола
GND-ознака: 4059150-5
Википодатоци
Blue pencil.svg
For the Protestant faith known in English as "Baptist" see Category:Baptist.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 18 поткатегории од вкупно 18.

 

A

B

C

F

G

I

J

M

P

R

W

Страници во категоријата „Baptism“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Baptism“

Прикажани се 97 од вкупно 97 податотеки во категоријата.