Category:Beklemishevskaya Tower

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Беклемишева кула (Москва) 
MosKremlin 05-2012 Beklemishev Tower.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е одбранбена кула
Е дел од Московски Кремљ
Тековно наоѓалиштеМосква, Русија
Културнонаследен статус
  • културно наследство на Русија
Висина
  • 46,2 м
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Беклемишевская башня (ru); Beklemisevszkaja torony (hu); Beklemishevskaya Tower (en); Беклемишева кула (Москва) (mk); Tour Beklemichevskaïa (fr) a moszkvai Kreml falának bástyája (hu); Tour du Kremlin de Moscou (fr) Москворецкая башня (ru)

Податотеки во категоријата „Beklemishevskaya Tower“

Прикажани се 35 од вкупно 35 податотеки во категоријата.