Category:Belica, Kičevo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Белица 
село во Општина Кичево
Викиекспедиција во Копачка 86.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Кичево, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 103 (2002)
Надморска висина
  • 792 м
41° 24′ 11,16″ СГШ, 20° 56′ 57,12″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Белица (Кичево) (sr); Белица (bg); Belica (hu); Belica (sh); Belica, Kičevo (en); Bellica (sq); Белица (mk); Belica (nl) قرية في جمهورية مقدونيا (ar); село во Општина Кичево (mk); Siedlung in Nordmazedonien (de)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

G

Податотеки во категоријата „Belica, Kičevo“

Прикажани се 19 од вкупно 19 податотеки во категоријата.