Category:Beranci

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Berantsi; Beranci; Berantsi; Beranci; Beranci; Беранци; Beranci; Beranci; Беранци; Беранци; vas v Makedoniji; Village en Macédoine du Nord; село в Північній Македонії; dorp in Noord-Macedonië; Dorf in Nordmazedonien; fshat në Maqedoni; قرية في مقدونيا; село во Општина Могила; village in Macedonia</nowiki>
Беранци 
село во Општина Могила
Панорама на Беранци.jpg
Беранци во Општина Могила.svg
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Могила, Македонија
Население
Надморска висина
  • 643 m
Гласачко тело
  • 329 (2019)
41° 09′ 32,04″ СГШ, 21° 21′ 34,92″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Податотеки во категоријата „Beranci“

Прикажани се 9 од вкупно 9 податотеки во категоријата.