Category:Beranci Monastery

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Беранечки манастир 
манастир во близина на селото Беранци
Беранечки манастир 4.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Еманастир
Тековно наоѓалиште Беранци, Општина Могила, Пелагониски регион, Македонија
41° 09′ 18,9″ СГШ, 21° 20′ 48,52″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Беранечки манастир (mk) манастир во близина на селото Беранци (mk)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Beranci Monastery“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.