Category:Bey's Tower

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Феудална кула 
Feudalna Kula Skopje 02.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Екула
41° 59′ 37,28″ СГШ, 21° 25′ 54,41″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Феудална кула (mk); Скопска кула (bg)

Податотеки во категоријата „Bey's Tower“

Прикажани се 63 од вкупно 63 податотеки во категоријата.